קמפיין #MyPropertyStory של ארגון איל"ר מעודד ניצולי שואה ובני משפחותיהם לשתף את סיפוריהם האישיים. הקמפיין מעלה את המודעות בנוגע להשבת רכוש יהודי – פרטי וקהילתי אשר נגזל בתקופת השואה ולאחריה.

תודה על השתתפותכם בקמפיין השנתי הרביעי של #MyPropertyStory: מחברים בין קהילה והיסטוריה.

אתם מוזמנים להגיש את סיפורים עדיין ונפרסם אותם בקמפיין הבא ב-2024.

עקבו אחרי הפרסומים למידע נוסף.

מאחורי כל בית, עסק ומזכרת של משפחתך – יש סיפור.

מה מקשר אותך להיסטוריה המשפחתית שלך?

או שלחו לנו את הסיפור שלך

מבט על הכניסה לבית עסק יהודי בזגרב קרואטיה, בבעלותו של וילים וייס (בערך 1941)
באדיבותם של: @USHMM ומרטה קופפרמן, אלקנה

קבוצה רב-תרבותית מנקה את בית הקברות במרקוזוב, פולין

ד"ר דן אורן, ראש ארגון ידידי המורשת היהודית בפולין (FJHP), וד"ר סטיבן ד. ריס, כומר בפטיסטי וראש קרן מצבה, דיברו על המסע שערכו בקיץ האחרון למרקושוב, פולין, שחיבר בין מתנדבים יהודים ולא יהודים שניקו והקימו אנדרטה בבית העלמין שבו קבורים בני משפחתו של דן

קראו עוד
הגנה ושימור המורשת היהודית בפולין

הגנה ושימור המורשת היהודית בפולין

פיוטר פוכטה, מנהל הקרן לשימור מורשת יהדות פולין (FODZ), סיפר כיצד התקבצו יחד גורמים שונים, מרשויות מקומיות ועד מנהיגים רוחניים – יהודים ולא יהודים – שהיו מעורבים בפרויקט כדי להגן ולשמר את המורשת היהודית בפולין. הוא דיבר על העבודה שנעשתה ועל העבודה הרבה שעדיין נותרה.

קראו עוד
להחזיר לחיים קהילה אבודה

להחזיר לחיים קהילה אבודה

ד"ר דן אורן, רופא מקונטיקט, מספר את סיפורו המרגש, כיצד חזר עם אימו לעיר הולדתה בפולין בשנת 1993. כשהיה פולין, הוא ביקר בבית עלמין מוזנח .ונטוש במרקושוב (סמוך ללובלין), שם מצא מצבה עם כתובת ביידיש. לאחר 20 שנות מחקר, הוא הצליח להוכיח כי המצבה היא של סבתא-רבתא שלו

קראו עוד

שלושה דורות:

ד"ר טובה פרידמן, אחת מניצולי אושוויץ הצעירים ביותר, יחד עם בתה טיה גודמן, ונכדה, אהרון גודמן, משתפים את סיפורם על מה שחיבר אותם להיסטוריה המשפחתית שלהם. הם מדברים על כמה חשוב היה למשפחה לחזור לעיר הולדתה של טובה, Tomaszów Mazowiecki, פולין וכל השינויים שמצאו. כפי שאומרת טובה: "הם לא יכולים להחזיר את השנים האבודות שלנו, הם לא יכולים להחזיר את המשפחות שלנו, אבל לפחות אנחנו מבקשים לקבל את הבתים שלנו בחזרה, כדי שנוכל להעבירם לדורות הבאים".

קראו עוד
שתפו את העמוד ועזרו לנו להעלות את המודעות בנוגע להשבת רכוש יהודי אשר נגזל בתקופת השואה.
נא לכלול את ההאשטאג #MyPropertyStory בפוסט שלכם.

צרו קשר איתנו

כתבו לנו

הכתובת שלנו

WJRO, 5 Mapu St., Jerusalem 94189

שלחו